Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı

ALTTAN DERS KAYIT ÜCRET DUYURUSU

 

Geçmiş yıllarda Amasya Üniversitesi Eğitim Fakültesi bünyesinde açılan Pedagojik Formasyon Eğitim Sertifika Programına kayıt olan ancak programı tamamlayamayan öğrencilerimiz  Yükseköğretim Kurulu 27.09.2021 tarihli Pedagojik formasyon eğitimi sertifika programına ilişkin çerçeve usul ve esaslar’ına göre kayıt yenileme hakkına sahiptir.

 

1. Programa kayıt olan ancak bazı derslerden başarısız olarak programı tamamlayamayan öğrenciler için tekrar edilecek derslerin kredilerinin toplam kredi içindeki payına göre hesaplanacak ve  toplam öğrenim ücretinin tekrar edilen dersin kredi başına düşen miktarı alınacaktır.

 

2. Öğrenimine haklı ve geçerli sebepler dışında ara veren öğrencilerle, bir ya da birden çok dönemde bütün derslerden devamsız olan ve başarısız sayılan öğrenciler ise, izleyen dönemlerde ders başına öğrenim ücretini tekrar yatırarak programa devam edebilirler.

 

Belirtilen durumda olan öğrencilerimiz aşağıdaki linkte yer alan dilekçeyi doldurarak emrah.bag@amasya.edu.tr adresine göndererek başvuru yapabileceklerdir.

Başvuru yapan adayların durumları incelenerek öğrencilerin yatırması gereken ücret daha sonra ilan edilecek listelerde belirtilecektir.

 

Başvuru Tarihleri:  19-20 Ekim 2021

 

Başvuru Dilekçesi için TIKLAYINIZ.