PEBİS ADAY ÖĞRENCİ GİRİŞ BİLGİLERİNİN TAMAMLANMASI (17.04.2018)

ADAY ÖĞRENCİ GİRİŞ BİLGİLERİNİN TAMAMLANMASI 

YAZ dönemine kesin kaydı yapılan tüm öğrencilerimiz ilk girişte profil oluşturmak için http://pebis.amasya.edu.tr/ adresinde yer alan PEBİS sistemine girerek ADAY ÖĞRENCİ bölümünden 25.04.2018 Çarşamba günü mesai bitimine kadar bilgilerini tamamlamaları gerekmektedir.

Bu bilgileri tam ve doğru olarak girdikten sonra kaydet butonuna basarak bilgilerinizi güncelleyiniz. Girilen bilgilerin eksik yada hatalı olması durumunda ders atamaları, sınav işlemleri ve mezuniyet işlemleri gerçekleşememektedir. Bütün bilgilerin doğru girilmesi ile ders kayıtları otomatik olarak sistem tarafından yapılacaktır.

Bu sistem öğrencilerimizin vize ve final sınav puanlarını ve başarı durumlarını takip etmek için de kullanılacaktır. 

ÖNEMLİ NOT: Adı, Soyadı ve TC Kimlik numarasında yazım hatası olan aday öğrencileri Eğitim Fakültesi Öğrenci İşlerinin 03582526230  2213-2214-2215 dahili numarayı arayarak bu bilgilerin düzeltilmesini talep etmelidir.

 

Kullanıcı Adı: Öğrenci Numarası

Şifre: TC Kimlik Numarası

 

ADAY ÖĞRENCİ giriş kaydını tamamlayan öğrencilerimiz daha sonraki süreçte http://pebis.amasya.edu.tr/ adresinde yer alan PEBİS  sisteminde yer alan ÖĞRENCİgirişini kullanmaları gerekmektedir.

Kullanıcı Adı: Öğrenci Numarası

Şifre: TC NO

 

Öğrenci Numaralarına ulaşmak için TIKLAYINIZ

 

NOT: Her iki girişi de yapamaz iseniz lütfen Öğrenci İşlerine Bilgi Veriniz.