Ön Talep BAŞVURUSU (Sona Erdi)

AMASYA ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM FAKÜLTESİ PEDAGOJİK FORMASYON BİRİMİ

ÖN TALEP BAŞVURU DUYURUSU

 

2017-2018 Yaz Dönemi Pedagojik Formasyon Sertifika Programında açılacak programların belirlenebilmesi amacıyla ön talep alınacaktır. Üniversitemizde  Pedagojik Formasyon Sertifika Programına katılmak isteyen adaylar başvurularını http://formasyon.amasya.edu.tr adresinden 25.04.2017-10.05.2017 Çarşamba mesai bitimine kadar yapabilirler.

Üniversite senatosu tarafından belirlenen kontenjanların %75 i öncelikle Amasya Üniversitesi ve Hitit Üniversitesi SON SINIFINDA OKUYAN (Temmuz 2017  itibariyle son sınıf olacak olan 3. sınıf öğrencileri kayıt sırasında 4. sınıf seçeneğini seçmeleri gerekmektedir.) veya MEZUN (2006 ve öncesi Ondokuz Mayıs Ünv. Amasya Sağlık Yükseokulu mezunu öğrenciler dahil) öğrencileri için kullanılacaktır.

Diğer Üniversitelerde Halen OKUYAN öğrencilerin başvurusu kabul edilmeyecektir (Temmuz 2017 itibariyle İLİTAM son sınıfta okuyacak öğrenciler 4. sınıf seçeneğini işaretleyerek başvuru yapabilirler). Ancak diğer üniversitelerden MEZUN olmuş öğrenciler (Temmuz 2017 itibariyle MEZUN olacaklar Mezun seçeneğini seçerek başvurabilir) için ayrılan %25 lik kontenjan için başvuru yapabilirler.

 

 *Okuyan Öğrencilerin kesin kayıtları 22 Mayıs 2017-02 Haziran 2017 tarihleri arasında yapılacaktır.

**Temmuz 2017 tarihi itibari ile mezun yada mezun olacak öğrencilerin kesin kayıtları 05 Haziran 2017 tarihinde başlayacaktır.

 

Pedagojik Formasyon Sertifika Programında verilecek dersler YÖK USUL ve ESASLARI kapsamında hazırlanan Amasya Üniversitesi Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programına İlişkin Usul Ve Esaslar için Yönergesine göre açılmaktadır. Buna göre Amasya Üniversitesinde verilecek derslerin dönemlere göre dağılımları aşağıdaki gibidir. Derslerin süreleri ile ilgili Akademik takvim ayrıntılı olarak daha sonradan yayınlanacaktır.  

Birinci Dönem: Başlama (Temmuz - Eylül 2017)

- Eğitim Bilimine Giriş (Uzaktan Eğitim)*

- Öğretim İlke ve Yöntemleri (Uzaktan Eğitim)*

- Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme (Uzaktan Eğitim)*

- Seçmeli I Dersi (Uzaktan Eğitim)*

- Öğretim Teknolojileri ve Materyal Tasarımı (Yüz Yüze Eğitim , Amasya veya Çorum illerinde)**

 

 İkinci Dönem: (Ekim 2017 - Ocak 2018)

- Eğitim Psikolojisi (Uzaktan Eğitim)*

- Sınıf Yönetimi (Uzaktan Eğitim)*

- Seçmeli Ders II (Uzaktan Eğitim)*

- Özel Öğretim Yöntemleri (Yüz Yüze Eğitimle, Amasya veya Çorum illerinde)**

- Öğretmenlik Uygulaması (Amasya ve Çorum illerindeki MEB'e bağlı okullarda, 14 hafta ve her hafta 6 saat olacak şekilde yapılacaktır)

  

 *Okuyan Öğrencilerin kesin kayıtları 22 Mayıs 2017-02 Haziran 2017 tarihleri arasında yapılacaktır.

**Temmuz 2017 tarihi itibari ile mezun yada mezun olacak öğrencilerin kesin kayıtları 05 Haziran 2017 tarihinde başlayacaktır.

 *** Formasyon programındaki bütün derslerin ara sınavı (vize), Final ve Bütünleme sınavları ise Amasya Eğitim Fakültesi'nde yüz yüze yapılacaktır.

 

BU AÇIKLAMALAR ÖN BASVURU İÇİN BİLGİLENDİRME AMAÇLIDIR. ÖN BAŞVURULARIN SAYISAL DURUMUNA GÖRE, AÇILACAK PROGRAMLAR, ASİL VE YEDEK LİSTELER  22 MAYIS 2017 PAZARTESİ GÜNÜ İLAN EDİLECEKTİR.

ASİL LİSTELERİN İLANINDA VE KESİN KAYITLARDA ÖĞRENCİLERİN BEYANLARI ESAS ALINMAKTADIR. ÖĞRENCİ TARAFINDAN BAŞVURU SIRASINDA BEYAN EDİLEN ANCAK KAYIT SIRASINDA BELGELERLE İSPAT EDİLEMEYEN VEYA UYUŞMAZLIK DURUMLARINDA ÖĞRENCİNİN KESİN KAYDI İPTAL EDİLECEK VE HERHANGİ BİR ÜCRET İADESİ YAPILMAYACAKTIR.

 

İletişim: 0358 252 62 30-31-32

Dahili: 2213-2214-2215 Nolu numara Hafta içi 10:00-17:00 arasında karşılaştığınız sistemsel sorunlar ve sorularınız için arayabilirsiniz.

 

MUTLAKA OKUYUNUZ: Amasya Üniversitesi Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programına İlişkin Usul Ve Esaslar için Yönerge

Ön Kayıt Başvuru İçin Tıklayınız (http://formasyon.amasya.edu.tr)

 

ÖĞRETMENLİK ALANLARI, ATAMA VE DERS OKUTMA ESASLARI

YÖK-PEDAGOJİK FORMASYON EĞİTİMİ SERTİFİKA PROGRAMINA İLİŞKİN ÇERÇEVE USUL VE ESASLAR