ÖĞRETMENLİK UYGULAMASI İL TERCİHİ ÖN TALEP DUYURUSU

ÖĞRETMENLİK UYGULAMASI DERSİ İL TERCİHİ DUYURUSU

2017-2018 Pedagojik Formasyon Sertifika Programı 2. dönem Öğretmenlik Uygulaması (Staj) dersi Amasya ve Çorum illerindeki okullarda yapılacaktır. 

Öğretmenlik uygulama gruplarının belirlenmesi ve gerekli planlamaların yapılması için öğrencilerimizden Amasya ya da Çorum illerinde nerede staj yapmak istediklerine ilişkin ÖN TALEP alınacaktır.

Bu nedenle, Öğretmenlik Uygulaması dersi için il tercihinizi 06 EYLÜL 2017 Çarşamba günü mesai bitimine  kadar aşağıdaki linki tıklayarak yapınız.

ÖNEMLİ HATIRLATMALAR

1- Öğretmenlik Uygulamasından muaf olanlar kesinlikle tercihte bulunmayacaklardır. 

2-Taahüttname veren ya da verecek olan öğrencilerimiz vaz geçmeleri ihtimaline karşı planlamaların sağlıklı yapılabilmesi için mutlaka tercih yapmaları gerekmektedir.  

3-Belirtilen süre içinde herhangi bir il tercihi yapmayan öğrencilerimizin yerleştirilmesi formasyon birimi tarafından yapılacak olup, planlamalar gerçekleştikten sonraki talepleri dikkate alınamyacaktır.

4-Bu bir ön talep çalışması olup, İl Milli Eğitim Müdürlükleri ile koordinasyon halinde ve illerdeki okul, öğretmen sayısı ve branş kontenjanları dikkate alınarak staj grupları oluşturulacaktır. Şartlar uygun olmadığı durumlarda FORMASYON BİRİMİ tercihleriniz dışında YERLEŞTİRME yapabilir. 

5-Öğretmenlik uygulamasının nasıl yapılacağı ile ilgili bilgilendirme ilerleyen tarihlerde ayrıntılı olarak duyurulacaktır.