ÖĞRETMENLİK UYGULAMA DERSİ MUAF OLMAK İÇİN TAAHHÜTNAME DUYURUSU (18.08.2018)

2017-2018 İKİNCİ YARIYIL ÖĞRETMENLİK UYGULAMA DERSİ İÇİN TAAHHÜTNAME DUYURUSU VE BİLGİLENDİRME

  

Başlangıç Eylül 2018 - 18 Ocak 2019 tarihleri arasında (en geç 28 Eylül 2018 başlangıçlı) MEB'e bağlı yada özel okullarda ücretli/sözleşmeli öğretmenlik ve Kur'an Kursu Öğreticiliği yapacak ya da halen yapmakta olan öğrenciler ekteki taahhütnameyi doldurarak 14 Eylül 2018 tarihine kadar http://formasyon.amasya.edu.tr adresine pdf formatında yüklemeleri gerekmektedir. 

Taahhütname verdikten sonra ücretli/sözleşmeli öğretmenlik ve Kur'an Kursu Öğreticiliği için başvuru yapmasına rağmen ücretli öğretmenlik/Kur'an kursu öğreticiliği çıkmayan veya Taahhüt vermekten vazgeçmek isteyen öğrenciler 28 Eylül 2018 tarihi mesai bitimine kadar Eğitim Fakültesi Öğrenci İşlerine vazgeçtiklerine dair dilekçe yazarak durumlarını 0358 252 62 22 nolu faksa bildirmeleri gerekmektedir.

Taahhütnameyi dolduran öğrenciler  Milli Eğitim Bakanlığına/Diyanet İşleri Başkanlığına  bağlı kurumlarda birinci dönemin başlangıç ve bitiş tarihi olan Eylül 2017 başlangıçlı (en geç 28 Eylül 2018) ve 18 Ocak 2019    tarihleri arasında ücretli/sözleşmeli öğretmenlik yapacaklarını beyan ve taahhüt etmiş olurlar. Bununla birlikte  en geç 25 Ocak 2019 tarihine kadar ücretli/sözleşmeli öğretmenlik ve Kur'an Kursu Öğreticiliği yaptıklarını belgelemek zorundadırlar (Milli Eğitim Müdürlüğü/İl Müftülüğü Onay Belgesi, SGK Aylık döküm belgesi ve Haftalık ders programı-saati gösterir belge). 

Taahhütname doldurma ve teslim etme süresi 14 Eylül 2018'dir.

Taahhütname veren öğrencilerimiz taahhütname başvurusunda beyan ettikleri belgeleri 25 Ocak 2018 tarihine kadar belgeleyemedikleri takdirde (eksik süre, eksik belge) Öğretmenlik Uygulaması dersinden devamsız sayılacak ve başarısız kabul edilecektir. Devamsızlıktan kalma durumunda bir sonraki Öğretmenlik Uygulaması dersi verilen formasyon döneminde dersi tekrar alttan alacak ve sadece ders kredi ücretini yatırarak staj yapabileceklerdir.

 

*Ücretli öğretmenlik başvuru ve uygulamaları illere göre değişmektedir. Amasya Üniversitesi olarak belirlediğimiz tarih aralığı formasyon derslerinin yürütüldüğü zaman diliminde (Eylül, Ekim, Kasım, Aralık, Ocak) MEB'e bağlı yada özel okullarda ücretli/sözleşmeli öğretmenlik ve Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı kurslarda Kur'an Kursu Öğreticiliği yapıyor ya da yapacak olduklarını beyan edenlerin muafiyet başvurusu dikkate alınacaktır. Eğitim öğretimin başlayacağı Eylül ayında çalışmaya başlayamanların  (en geç 28 Eylül 2018 başlangıçlı) bir başka ifadeyle 01 Ekim 2018 tarihinden sonra muaf olmak isteyenlerin talebi dikkate alınmayacaktır. Aynı şekilde belirlenen tarihlerde ücretli öğretmenlik yapıyor ya da yapacak olduklarını beyan ederek muaf olup da  herhangi sebeple sonrasında bu muafiyet başvurusundan vazgeçmek isteyenlerin talepleri dikkate alınmayacaktır. Bu sebeple muaf olmak isteyenlerin bu durumları dikkate alması önemle rica olunur.  

 

 TAAHHÜTNAME DİLEKÇESİ