Amasya ve Hitit Üniversitesi OKUYAN Öğrenciler İçin KESİN Kayıt Duyurusu (Sona Erdi)

AMASYA ve HİTİT ÜNİVERSİTESİ OKUYAN ÖĞRENCİLERİ İÇİN KESİN KAYIT DUYURUSU

 

2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı için YAZ DÖNEMİ için YÖK tarafından Amasya Üniversitesine verilen Pedagojik Formasyon Sertifika Programı kontenjanlarına ön başvuru yapan;

adaylardan oluşan liste (SİTE ÜZERİNDEN GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ) ektedir. Bu listeler adayların beyanları doğrultusunda hazırlanmıştır. Listede yer alan adaylar için son kayıt tarihi 02 Haziran 2017 Saat 17:00'dır. Buna göre;

- Amasya Üniversitesi için ayrılan kontenjanlara Amasya Üniversitesi öğrencileri dışında öğrenci kaydı yapılmayacaktır

- Hitit Üniversitesi için ayrılan kontenjanlara Hitit Üniversitesi öğrencileri dışında öğrenci kaydı yapılmayacaktır

- Listede ismi yer almasına karşın halen Amasya ve Hitit Üniversitesi dışındaki bir üniversitede öğrenci durumunda olan (OKUYAN) kişilerin kayıt yaptırmaması gerekmektedir. Bu kişilerin kayıt yaptırması durumunda kayıtları geçerli kabul edilmeyecek ve herhangi bir ücret iadesi de  yapılmayacaktır.

-Ön kayıt sırasında beyan ettiğiniz Akademik Ortalama yanlış ise lütfen bankaya ücret yatırmadan önce 0358-2526230 (Dahili : 2213-2214-2215) nolu telefonu arayarak durumunuzu beyan ediniz.

Amasya ve Hitit Üniversitesi'nden Mezun olup %75 lik kontenjana dahil olan adayların yanlış beyan vermesi durumunda kaydı iptal edilecek ve herhangi bir ücret iadesi de yapılmayacaktır.

- Listede yer alan beyan ettiği bilgileri doğru olan ve ASİL durumundaki MEZUN ve OKUYAN öğrenciler kayıt ücretinin 1. TAKSİDİ olan 1027 TL'yi ilgili banka hesabına yatırdıkları andan itibaren kesin kayıt yapmış sayılmaktadırlar. Kaydı gerçekleşen adayların herhangi bir nedenle kayıt sildirmek istemeleri durumunda kayıtları silinmeyecek ve herhangi bir ücret iadesi de  yapılmayacaktır.

- Kayıt ücretini yatırdığına dair banka dekontunu, transkriptinizi ve sitemizde yer alan Kayıt Dilekçesini doldurarak formasyon.amasya.edu.tr adresine PDF olarak yüklemeleri gerekmektedir.   

Evrakları sistem üzerinden onaylanan adayların belgelerinin orjinalleri en geç 16.06.2017 tarihine kadar şahsen veya posta yoluyla Amasya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğrenci İşlerine (Pedagojik Formasyon Birimine) ulaştırması gerekmektedir.

-İlan edilen tarih ve saat diliminde banka hesabına 1. taksidi yatırmayan ASİL durumundaki adaylar kesin kayıt haklarını kaybedeceklerdir.

 Amasya ve Hitit Üniversitesi DIŞINDA BAŞKA üniversitelerde OKUDUKLARI halde bankaya ücret yatırdıkları tespit edilen adayların kesin kayıtları yapılamayacaktır. Ayrıca, yatırılan ücret tekrar iade edilemeyecektir.

Bununla birlikte OKUYAN veya MEZUN adaylar kesin kayıt için 1. taksit ücretini yatırdıktan sonra üniversitemize ayrılan kontenjanı işgal ettiklerinden ve yerlerine yeni bir öğrenci alınamadığından dolayı her ne sebeple olursa olsun kayıt sildirmek istemeleri durumunda kesin kayıtları silinmeyecek ve ücret iadesi yapılamayacaktır.

Kayıt için istenilen belgeler formasyon.amasya.edu.tr adresine (PDF olarak) yüklendikten sonra  ŞAHSEN veya posta/kargo   yoluyla Eğitim Fakültesi Öğrenci İşlerine (Pedagojik Formasyon Birimine) ulaştırılabilir.

Posta/kargo yoluyla başvuru yapacak adaylar gecikme yaşanmaması için Kayıt Dilekçesini  Ziraat Bankası Amasya Şubesi hesabına (Hesap No: 52296591-5004 IBAN: TR740001000030522965915004) 1. Taksiti olan 1027 TL'yi yatırdıklarına dair bankadan aldıkları banka dekontunun fotokopisini, transkriptini formasyon.amasya.edu.tr yoluyla sisteme PDF olarak yüklenmelidir. Banka dekontu üzerinde MUTLAKA TC numarası, Ad ve Soyad bilgilerinin olması gerekmektedir.

Sisteme yüklediğiniz belgelerin doğru bir şekilde ulaştığına dair sizlere email yoluyla geri bildirim yapılacaktır.

Ziraat Bankası ve Amasya Üniversitesi arasındaki anlaşma gereğince kayıt ücreti ödemesi sırasında hiçbir şekilde Havale Ücreti ödemeyiniz. Bankanız ücret talep etmesi durumunda havale ücreti istenmediğini hatırlatınız.

Kayıt İçin İstenilen belgelerin asılları veya onaylı fotokopileri Amasya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğrenci İşlerine 16 Haziran 2017 tarihine kadar mutlaka teslim edilmelidirler. formasyon.amasya.edu.tr adresine eksik veya yanlış belge yüklemelerinden doğacak hak kayıplarından  üniversitemiz sorumlu değildir.

Kayıt İçin İstenilen Belgeler

a.  Kayıt Dilekçesi

b. Halen okuyan öğrenciler için Öğrenci Belgesi, Lisans mezunları için Onaylı Mezuniyet Belgesi ya da Diploma (Yurtdışındaki üniversitelerden yükseköğretim kurumlarından mezun olanların diplomalarının denkliği, kayıt sırasında belgelendirilmelidir);

c. Onaylı Transkript 

d. Onaylı Nüfus Cüzdanı Fotokopisi (Aslını ibraz edilmesi durumunda üniversitemiz tarafından onaylanabilir)

e. İki Adet Vesikalık Fotoğraf

f. Öğrenim ücretinin kurumca belirlenen ilk taksitinin, ilgili kurumun tayin edeceği banka hesabına yatırıldığına dair banka dekontu.

 

ÖNEMLİ ve KISA BİLGİLER

Kayıt ücreti yatırma tarihleri : 22.05.2017-02.06.2017 arası (Banka Dekontu, Transkript  ve Kayıt Dilekçesi bu tarihler arasında sisteme yüklenmelidir.)

Kayıt Ücreti: 1027 TL (1. Taksit) (2. Taksit ödeme tarihi daha sonra ilan edilecektir.)

KAYIT için istenilen belgelerin asıllarının en son teslim Tarihi: 16.06.2017

Adres; Muhsin Yazcıoğlu Caddesi, Amasya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğrenci İşleri Bürosu, Amasya 

 

formasyon.amasya.edu.tr adresine Yüklenecek Belgeler

Banka Dekontu

Kayıt Dilekçesi

Onaylı Transkript

 

Teyit İçin                       Telefon: 0358-2526230 (Dahili : 2214-2215)

  

Banka: Ziraat Bankası Amasya Şubesi 

Hesap No: 52296591-5004              

IBAN: TR740001000030522965915004

Not:Öğrencinin Adı-Soyadı ve TC Kimlik Numarası belirtilerek yatırılmalıdır. 1. Taksit:1027 TL.  Ziraat Bankası ve Amasya Üniversitesi arasındaki anlaşma gereğince kayıt ücreti ödemesi sırasında hiçbir şekildeHavale ücreti ödemeyiniz.Bankanız ücret talep etmesi durumunda havale ücreti istenmediğini hatırlatınız.

 

 

Pedagojik Formasyon Sertifika Programında verilecek dersler YÖK USUL ve ESASLARI kapsamında açılmaktadır. Buna göre Amasya Üniversitesinde verilecek derslerin dönemlere göre dağılımları aşağıdaki gibidir.

Birinci Dönem:

- Eğitim Bilimine Giriş (Uzaktan Eğitim)

- Öğretim İlke ve Yöntemleri (Uzaktan Eğitim)

- Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme (Uzaktan Eğitim)

- Seçmeli I Dersi (Uzaktan Eğitim)

- Öğretim Teknolojileri ve Materyal Tasarımı (Yüz Yüze Eğitimle, Amasya veya Çorum ilinde 3 hafta sonu 56 saat)

 İkinci Dönem:

- Eğitim Psikolojisi (Uzaktan Eğitim)

- Sınıf Yönetimi (Uzaktan Eğitim)

- Seçmeli Ders II (Uzaktan Eğitim)

- Özel Öğretim Yöntemleri (Yüz Yüze Eğitimle, Amasya veya Çorum ilinde 3 hafta sonu 56 saat)

- Öğretmenlik Uygulaması (Amasya ve Çorum illerindeki MEB a bağlı okullarda, toplam 14 haftalık uygulama tamamlanmış olacaktır.)