AMASYA, HİTİT VE GÜMÜŞHANE ÜNİVERSİTELERİNDE OKUYAN VE MEZUN KONTENJANI İÇİN BAŞVURU YAPAN ÖĞRENCİLER İÇİN KESİN KAYIT DUYURUSU (22.03.2018)

AMASYA, HİTİT VE GÜMÜŞHANE ÜNİVERSİTELERİNDE OKUYAN VE MEZUN KONTENJANI İÇİN BAŞVURU YAPAN ÖĞRENCİLER İÇİN KESİN KAYIT DUYURUSU

 

2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı için BAHAR DÖNEMİ için Amasya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Pedagojik Formasyon Sertifika Programı kontenjanlarına ön başvuru yaparak;

KESİN KAYIT HAKKI KAZANAN ADAY LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ.

Bu listeler adayların beyanları doğrultusunda hazırlanmıştır. Listede yer alan adaylar için son kayıt tarihi 06 Nisan 2018 Saat 17:00'dır. Buna göre;

-Listede ismi yer almasına karşın halen Amasya, Hitit ve Gümüşhane Üniversiteleri dışındaki bir üniversitede öğrenci durumunda olan (OKUYAN) kişilerin (İLİTAM VE AÇIK ÖĞRETİM FAKÜLTESİ HARİÇ) kayıt yaptırmaması gerekmektedir. Bu kişilerin kayıt yaptırması durumunda kayıtları geçerli kabul edilmeyecek ve herhangi bir ücret iadesi de  yapılmayacaktır.

-Ön kayıt sırasında beyan ettiğiniz Akademik Ortalama yanlış ise lütfen bankaya ücret yatırmadan önce 0358-2526230 (Dahili: 2213-2214-2215) nolu telefonu arayarak durumunuzu beyan ederek gerekli düzeltmeyi yaptırınız.

-Listede beyan ettiği bilgileri doğru olan ve ASİL KAYIT HAKKI KAZANAN durumu MEZUN olan ve yukarıda belirtilen üniversitelerde OKUYAN öğrenciler kayıt ücretinin 1. TAKSİDİ olan 1027 TL'yi ilgili banka hesabına yatırdıkları andan itibaren kesin kayıt yapmış sayılmaktadırlar. Kaydı gerçekleşen adayların herhangi bir nedenle kayıt sildirmek istemeleri durumunda kayıtları silinemeyecek ve herhangi bir ücret iadesi de  yapılamayacaktır.

Bununla birlikte OKUYAN veya MEZUN adaylar kesin kayıt için 1. taksit ücretini yatırdıktan sonra üniversitemize ayrılan kontenjanı kullandıklarından ve yerlerine yeni bir öğrenci alınamadığından dolayı her ne sebeple olursa olsun kayıt sildirmek istemeleri durumunda kaydı silinse de ücret iadesi yapılamayacaktır.

-İlan edilen tarih ve saat diliminde banka hesabına 1. taksidi yatırmayan ASİL durumundaki adaylar kesin kayıt haklarını kaybedeceklerdir.

- Kayıt ücretini yatırdığına dair banka dekontunuzu, transkriptinizi ve sitemizde yer alan Kayıt Dilekçesini doldurarak formasyon.amasya.edu.tr adresine PDF olarak yüklenmesi gerekmektedir. Sisteme yüklenen evraklar belli aralıklarla siztem üzerinden onaylanmaktadır. Evrakları sistem üzerinden onaylanan adaylar belgelerinin orjinallerini en geç 13 NİSAN 2018 tarihine kadar şahsen veya posta/kargo yoluyla Amasya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğrenci İşlerine (Pedagojik Formasyon Birimine) ulaştırması gerekmektedir.

Posta/kargo yoluyla başvuru yapacak adaylar gecikme yaşanmaması için Kayıt Dilekçesini  Ziraat Bankası Amasya Şubesi hesabına (Hesap No: 52296591-5004 IBAN: TR740001000030522965915004) 1. Taksiti olan 1027 TL'yi yatırdıklarına dair bankadan aldıkları banka dekontunun fotokopisini, transkriptini formasyon.amasya.edu.tr yoluyla sisteme PDF olarak yüklenmelidir. Banka dekontu üzerinde MUTLAKA TC numarası, Ad ve Soyad bilgilerinin olması gerekmektedir.

Sisteme yüklediğiniz belgelerin doğru bir şekilde ulaştığına dair sizlere email yoluyla geri bildirim yapılacaktır.

Ziraat Bankası ve Amasya Üniversitesi arasındaki anlaşma gereğince kayıt ücreti ödemesi sırasında hiçbir şekilde Havale Ücreti ödemeyiniz. Bankanız ücret talep etmesi durumunda havale ücreti istenmediğini hatırlatınız.

Kayıt İçin İstenilen belgelerin asılları veya onaylı fotokopileri Amasya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğrenci İşlerine 13 NİSAN 2018 tarihine kadar mutlaka teslim edilmelidirler.  formasyon.amasya.edu.tr adresine eksik veya yanlış belge yüklemelerinden doğacak hak kayıplarından  üniversitemiz sorumlu değildir.

 

Kayıt İçin İstenilen Belgeler

a.  Kayıt Dilekçesi

b. Halen okuyan öğrenciler için Öğrenci Belgesi, Lisans mezunları için Onaylı Mezuniyet Belgesi ya da Diploma (Yurtdışındaki üniversitelerden yükseköğretim kurumlarından mezun olanların diplomalarının denkliği, kayıt sırasında belgelendirilmelidir).

c. Onaylı Transkript 

d. Onaylı Nüfus Cüzdanı Fotokopisi (Aslını ibraz edilmesi durumunda Üniversitemiz tarafından onaylanabilmektedir).

e. İki Adet Vesikalık Fotoğraf

f. Öğrenim ücretinin kurumca belirlenen ilk taksitinin, ilgili kurumun tayin edeceği banka hesabına yatırıldığına dair banka dekontu.

 

ÖNEMLİ ve KISA BİLGİLER

Kayıt ücreti yatırma tarihleri : 22.03.2018-06.04.2018 arası (Banka Dekontu, Transkript  ve Kayıt Dilekçesi bu tarihler arasında sisteme yüklenmelidir.)

Kayıt Ücreti: 1027 TL (1. Taksit) (2. Taksit ödeme tarihi daha sonra ilan edilecektir.)

KAYIT için istenilen belgelerin asıllarının en son teslim Tarihi: 13.04.2018

Adres; Muhsin Yazcıoğlu Caddesi, Amasya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğrenci İşleri Bürosu, Amasya 

 

 

Teyit İçin                       Telefon: 0358-2526230 (Dahili : 2213-2214-2215)

  

Banka: Ziraat Bankası Amasya Şubesi 

Hesap No: 52296591-5004              

IBAN: TR740001000030522965915004

Not:Öğrencinin Adı-Soyadı ve TC Kimlik Numarası belirtilerek yatırılmalıdır. 1. Taksit:1027 TL.  Ziraat Bankası ve Amasya Üniversitesi arasındaki anlaşma gereğince kayıt ücreti ödemesi sırasında hiçbir şekilde Havale ücreti ödemeyiniz.Bankanız ücret talep etmesi durumunda havale ücreti istenmediğini hatırlatınız.