2019-2020 Yedekten Asile Geçenler İçin Kesin Kayıt Duyurusu

AMASYA, HİTİT VE GÜMÜŞHANE ÜNİVERSİTELERİNDE ve AÇIKÖĞRETİM FAKÜLTELERİNDE OKUYAN VE MEZUN KONTENJANI İÇİN YEDEK LİSTEDEN ASİL LİSTEYE GEÇEN ADAYLAR İÇİN KESİN KAYIT DUYURUSU

 

2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı için Amasya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Pedagojik Formasyon Sertifika Programı kontenjanlarına ön başvuru yaparakyedek listeden asil listeye geçen adaylar için

 

YEDEK LİSTEDEN ASİL LİSTEYE GEÇEN ADAY LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ.

 

Bu listeler adayların beyanları doğrultusunda hazırlanmıştır. Listede yer alan adaylar için Formasyon Programı öğrenim ücretinin 1. taksidi olan 1.027 TL, 23 Eylül 2019 Pazartesi gününden itibaren, son ödeme tarihi olan 24 Eylül 2019 Salı saat 17:00’a kadar ödenmelidir.

Buna göre;

-Listede beyan ettiği bilgileri doğru olan ve YEDEK LİSTEDEN ASİL KAYIT HAKKI kazananlar kayıt ücretinin 1. taksidi olan 1.027 TL'yi ilgili banka hesabına yatırdıkları andan itibaren kesin kayıt yapmış sayılmaktadırlar. Kaydı gerçekleşen adayların herhangi bir nedenle kayıt sildirmek istemeleri durumunda kayıtları silinemeyecek ve herhangi bir ücret iadesi de yapılamayacaktır.

-İlan edilen tarih ve saat diliminde banka hesabına 1. taksidi yatırmayan Yedek Durumdan asil kayıt hakkı kazanan adaylar kesin kayıt haklarını kaybedeceklerdir.

- Kayıt ücretini yatırıldığına dair banka dekontunu ve Kayıt Dilekçesini doldurarak formasyon@amasya.edu.tr  e-posta adresine göndermeniz gerekmektedir. (E-posta içeriğinde Ad/Soyad/TC kimlik no mutlaka olmalıdır). E-posta adresine yüklediğiniz belgelerin doğru bir şekilde ulaştığına dair adaylara e-posta yoluyla geri bildirim yapılacaktır. Evrakların orijinallerinin en geç 2 Ekim 2019 Çarşamba saat 17:00 mesai bitimine kadar şahsen veya posta/kargo yoluyla Amasya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğrenci İşlerine (Pedagojik Formasyon Birimine) ulaştırılması gerekmektedir.

Kayıt İçin İstenilen Belgeler

a.  Kayıt Dilekçesi (Her iki sayfanın da imzalanması gerekmektedir.)

b. Halen okuyan öğrenciler için Öğrenci Belgesi, Lisans mezunları için Onaylı Mezuniyet Belgesi ya da Diploma (Yurtdışındaki üniversitelerden yükseköğretim kurumlarından mezun olanların diplomalarının denkliği, kayıt sırasında belgelendirilmelidir).

c. Onaylı Transkript

d. Onaylı Nüfus Cüzdanı Fotokopisi (Aslını ibraz edilmesi durumunda Üniversitemiz tarafından onaylanabilmektedir).

e. İki Adet Vesikalık Fotoğraf

f. Öğrenim ücretinin kurumca belirlenen ilk taksitinin, ilgili kurumun tayin edeceği banka hesabına yatırıldığına dair banka dekontu.

 

ÖNEMLİ ve KISA BİLGİLER

Kayıt ücreti yatırma tarihleri: 23.09.2019-24.09.2019

Kayıt Ücreti: 1027 TL (1. Taksit) (2. Taksit ödeme tarihi daha sonra ilan edilecektir.)

KAYIT için istenilen belgelerin asıllarının en son teslim tarihi: 02.10.2019

** Öğrenci Belgesi, Mezuniyet Belgesi, Diploma ve Transkript içinelektronik imzalı belgeler de geçerlidir.

 

Evrak gönderileceği adres (şahsen veya kargo ile):

Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi, Amasya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğrenci İşleri Bürosu (Pedagojik Formasyon Birimi), Amasya 

 

Kargo gönderilerinde teyit için telefon:

0358 211 50 05(Dahili: 2213-2214-2182)

  

Ödeme bilgileri:

Banka: Ziraat Bankası Amasya Şubesi 

Hesap No: 52296591-5004              

IBAN: TR740001000030522965915004

 

Önemli Not: Banka dekontunda, Öğrencinin Adı-Soyadı ve TC Kimlik Numarası MUTLAKA bulunmalıdır.

 

Ziraat Bankası ve Amasya Üniversitesi arasındaki anlaşma gereğince kayıt ücreti ödemesi sırasında hiçbir şekilde havale ücreti ödemeyiniz. Bankanız ücret talep etmesi durumunda havale ücreti istenmediğini hatırlatınız.